Loodusteaduste õppesuuna (LOTE) õpilased külastasid eelmisel reedel Eesti Maaülikooli Zoomeedikumi, et osaleda veterinaarmeditsiini õppepäeval.

Tutvuti loomakliiniku, õppehoone ja seal õppimise võimalustega. Siin ravitakse nii suurloomi kui ka väikeloomi, samuti metsloomi (näiteks haigeid merikotkaid). Toimus õpituba, kus igal osalejal oli võimalus riietuda kirurgi kostüümi, mis polnud sugugi lihtne, proovida kätt haava kinni õmblemisel (mulaažil), mis õnnestus iga järgmise pistega paremini, samuti demonstreeriti loomadele kanüüli panemist ja süstimist. Kõik toimus lõbusas meeleolus Eda Leola ja Vaike Mee juhendamisel. Töötuba aitas läbi viia ka kuuenda aasta veterinaarmeditsiini üliõpilane Marelle Mägi, Kadrina Keskkooli vilistlane. Samal kursusel õpib teinegi meie kooli vilistlane Merili Sirvel, kes kahjuks ei saanud üritusel osaleda, sest oli võistlustel.

Tutvuti ka Zoomeedikumi muuseumiga, kus juhendaja Eha Järv näitas erinevaid skelette ja rääkis huvitavalt nende saamisloost ning eripäradest. Üllatusena oli muuseumis lisaks koduloomade skelettidele palju eksootiliste loomade skelette (ninasarvik, šimpans, jaanalind, jõehobu jt). Seejärel külastati TÜ raamatukogu, kus oli avatud näitus „Veterinaarmeditsiin 175“ – Juhani Püttsepp ja Eha Järv, kes on ka näituse autorid, rääkisid põnevalt ajaloolistest seikadest ja tutvustasid veterinaarmeditsiini arengut Eestis. Päeva lõpus leidsid huvilised õpilased ennast raamatukogu avariiulite vahelt uurimaks arstiteaduse ja psühholoogia valdkonna kirjandust.

LOTE õpilased osalevad sel õppeaastal Eesti Maaülikooli loodusteaduste kooli kursusel „Sissejuhatus loodusteaduslikku mõtlemisse“, mille raames õppepäev ka aset leidis. Kursus toimub veebiloengutena ja iseseisvate töödena, seetõttu oli väga tore vahetult kohtuda juhendajatega Tartus. Kursuse tööd korraldavadki bioloogid Juhani Püttsepp ja Eha Järv.

Siret Pung, LOTE suunajuht


Toetajad

Vaata, mis on uut Kadrina valla kodulehel
Euroopa Liidu struktuurifondid
Erasmus+
Haridus- ja Noorteamet

Partnerid

Tartu Ülikool
Tallinna Tehnikaülikool
Eesti Lennuakadeemia
Tervist edendavad koolid (TEK)
VEPA Käitumisoskuste Mäng
ProgeTiigri programm
Kiusamisvaba Kool
KiVa programm
Ettevõtlik Kool   EMU logo transparent 01 unescologo