Krislin Mägi esines Wiedemanni konverentsil

22.-24. aprillil peeti Ferdinand Johann Wiedemannile pühendatud rahvusvahelist konverentsi "Emakeelne Eesti, emakeelne Euroopa III".

Konverents toimus kolmel päeval Väike-Maarjas ja Rakveres. Konverents algas 22. aprillil Väike-Maarjas, kus avati Georg Lurichi mälestussammas ja Wiedemanni keeleauhinna tänavune laureaat Tartu Ülikooli emeriitdotsent Reet Kasik istutas Väike-Maarja keeletammikusse omanimelise tamme.

23. ja 24. aprilli ettekanded vaatlesid eesti keelehariduse sajandit (Tõnu Tender, Urve Läänemets, Kadri Koreinik) ja eesti kirjakeele korraldamise sajandit (Peeter Päll), Eesti kirjandust Euroopas (Cornelius Hasselblatt) ning mitmekeelsust, keelekontakte ja keelelist teadlikkust (Anna Verschik).

Konverentsi töö toimub kolmes paralleelses sektsioonis - käsitletakse keelte õppimist ja õpetamist, keele ja kirjanduse seoseid, tõlkimist (Maarja Kangro, Kristiina Ross, Heiki Pisuke) ning keele kasutamist. Rogier Bloklandi ettekanne käsitleb vähemkõneldud keelte väärtusi. Õpilaste ettekanded andsid aimu sellest, mida mõtlevad noored eesti keelest. Õpilasettekandega esines ka Kadrina Keskkooli õpilane Krislin Mägi, kelle ettekanne puudutas Vikerraadio keelekasutust ja meie kooli noorte teadlikkust keelesaadetest. Arutelu "Eesti keele rollist praegu ja tulevikus" juhtis Margit Kilumets.

Esimese Rakvere päeva lõpetas teatrietendus "Kas siis selle maa keel?" (autor Jüri Valge, lavastaja Anu Lamp) ja haridusministeeriumi ning Eesti keele Instituudi pidulik vastuvõtt.

Viimane päev pühendati tulevikule. Esinejateks keeleteadlane Karl Pajusalu, õiguskantsler Ülle Madise, keeletehnoloog Liisi Piits ja ajakirjanik Urmo Soonvald. Arutelu eesti keele mainekujundusest juhtis Raul Rebane.

Esimesel konverentsipäeval tervitas konverentslasi kultuuriminister Indrek Saar, teisel haridusminister Mailis Reps.

Loe lisaks: Wiedemanni konverents. Emakeelne Eesti, emakeelne Euroopa III

Kirjutas Liivi Heinla, eesti keele õpetaja

Sa oled siin: Avaleht Uudised Sündmused Krislin Mägi esines Wiedemanni konverentsil