Leedus sõprusfestivalil

9. mai varahommikul algas pikk bussisõit Leetu sõprusfestivalile. 9 tundi hiljem võeti meid ja lätlasi Josvainiais tantsu ja kõnedega vastu. Samal õhtul toimus kontsert, kus saime nii meie kui ka lätlased ja leedukad oma tantsu- ja lauluoskusi näidata.

Ka ülejäänud kaks päeva olid sisutihedad. Näiteks tutvusime Josvainiai kooli ja Kédainiaiga. Väljasõitu Trakai linnusesse ootasime pikisilmi, kuid kohapeal selgus, et giid inglise keelt ei valda. Seega toimus ekskursioon vene keeles ja uusi teadmisi saime loodetust vähem, kuid huvitav oli sellegipoolest.

Hästi jäi meelde õhtune orienteerumine. Igas punktis olid huvitavad ülesanded. Näiteks tuli pildistada, puslet kokku panna või peast arvutamisega oma halle ajurakke liigutada. Samuti oli orienteerudes võimalik välismaa noortega suhelda, kuigi keelebarjäär raskendas seda kohati.

Toimusid ka mitmesugused võistlused. Esimene oli Euroopa-teemaline internetipõhine viktoriin ning meie kui e-riigist pärit eestlased võtsime võidu. Laskmisvõistlusel nii hästi ei läinud. Hoolimata sellest, et iga võistkonnaliige sai vähemalt korra pihta, tuli leppida kolmanda kohaga.

Tutvusime ka kohaliku toidukultuuriga. Leib oli tavalisest valgem ja morss lahjem. Süüa saime üldjuhul palju ning nii mõnelegi jäi arusaamatuks, miks enne praadi suppi pakuti.

Sõprusfestivaliga jäid osalenud rahvatantsijad rahule ning loodetavasti on kahe aasta pärast Lätis toimuv üritus veelgi parem.

Väljasõidul Trakai linnusesse

Margit Kerov, 12. klass

Sa oled siin: Avaleht Uudised Varia Leedus sõprusfestivalil