Lääne-Virumaa artiklivõistlus

20. veebruarist 20. märtsini k.a toimub eestikeelses Vikipeedias artiklivõistlus, kus kõik on oodatud osalema Lääne-Virumaa teemaliste artiklitega.

Võistluse eesmärk on parandada Lääne-Virumaa kajastust Vikipeedias. Kõik artiklid Lääne-Virumaast, sealsetest paikadest, sündmustest, inimestest, loodusest ja ajaloost on Vikipeediale ühtviisi väärtuslikud.

4. veebruaril 2015 oli eestikeelses Vikipeedias kategoorias Lääne-Viru maakond ja selle alamkategooriates kokku 1076 artiklit, neist 702 väiksemad kui 1000 tähemärki ja 350 väiksemad kui 500. Loodetavasti on 20. märtsiks need numbrid sootuks suuremad. Selleks on aga vaja nii virulaste kui ka teiste huviliste abi.

Valminud artikleid hindab žürii, kuhu kuuluvad ajakirjanik, Kadrina vallavalitsuse avaliku teabe spetsialist ning Virumaa asjatundja Rein Sikk, Lääne-Virumaa Keskraamatukogu direktor Kaili Õunapuu-Seidelberg ja MTÜ Wikimedia Eesti esindaja. Loomulikult premeeritakse parimate artiklite autoreid auhindadega, mille panevad välja Lääne-Viru Omavalitsuste Liit ja MTÜ Wikimedia Eesti.

Nimekiri artiklite kirjutamiseks vajalikest raamatutest ja muu võistlusega seonduv teave asub SIIN.

Vikipeedia: Lääne-Virumaa artiklivõistlus

Tekst: Mattias Jõesaar, mattiaswikimedia.ee

Sa oled siin: Avaleht Uudised Varia Lääne-Virumaa artiklivõistlus