27. novembril istus 31 456 keskkooliõpilast 32 riigist arvutite taha, et võtta mõõtu juba 14. korda toimuval üleilmsel inglise keele konkursil “Best in English”. Ka Kadrina Keskkooli noored on sel võistlusel oma teadmised korduvalt proovile pannud. 60-minutilises testis tuleb näidata oma grammatika-, kuulamis- ja lugemisoskust ja seda kõrgeimal tasemel.
Konkursi korraldajaks on Tšehhi Vabariik, aga osalejaid on ka näiteks Indoneesiast ja Saudi Araabiast. Kõige arvukam osavõtt on siiski Euroopast. Eesti koolid on olnud väga aktiivsed ja ka edukad – sel aastal võistles meilt 2564 gümnasisti kokku 50 koolist, aasta tagasi oli aga koguni üldvõitja Eestist.
Nagu enamuses gümnaasiumides, osalesid ka meie koolist kõik 10.-12. klassi õpilased ja enne aastavahetust saabunud tulemused olid rõõmustavad – Sander Meelind 11. klassist tuli kõigi Eesti osalejate arvestuses 42. kohale (maailmas 271!). Väga kõrged punktid said Kristjan-Erik Tšistotin 12. ja Heili Insler 10. klassist.
Lisaks individuaalsele võistlusele pannakse ritta ka koolid ja sel aastal oleme eriti rõõmsad, sest Kadrina Keskkool jõudis Eesti gümnaasiumide arvestuses 15. kohale. Meie koolide inglise keele tase on kõrge – üldarvestuses oli võistluse 20 parema kooli seas tervelt 5 Eesti kooli eesotsas Gustav Adolfi Gümnaasiumiga.
Tekst ja fotod Merike Sikk






























