HUSO õpilased kunsti ja muusika lainel

8. oktoobril oli kõigil meie gümnaasiumiõpilastel õppepäev väljaspool koolimaja. HUSO õpilased asutasid end kohe hommikul teele Tallinna poole, et seal vaadata suurejoonelist interaktiivset elamusnäitust Da Vinci Genius https://davincigenius.ee/et. Juba bussis jagasid 11. klassi husokad veidi uusi teadmisi Leonardo da Vinci elu ja mitmekülgse loomingulise tegevuse kohta. Ikka selleks, et mitmekülgse geeniuse pärandit ja näitusel pakutavat sissevaadet tema maailma paremini mõista. Nii mitmepalgelist näitust on raske sõnades edasi anda, aga enne 31. oktoobrit jõuavad kõik soovijad veel seda vaatama minna. HUSO õpilased ja õpetajad soovitavad seda kindlasti!

Pärast väikest lõunapausi siirdusime Eesti Muusika- ja Teatriakadeemiasse. Meie õpilasi oli soovinud tervitama tulla Kadrina juurtega rektor professor Ivari Ilja, kel kahjuks aga teised kohustused ette tulid. Väga lahkelt võeti meid vastu sellegipoolest. Põhjaliku ülevaate koolist andis õppe- ja teadusprorektor professor Kristi Kiilu. Kaari Kiitsak-Prikk tutvustas muusikateaduse, -pedagoogika ja kultuurikorralduse osakonna võimalusi, muusikakultuuri erialast rääkis Kerri Kotta. Tegime ringkäigu ka 2019.aastal valminud kontserdi- ja teatrimajas, kus lisaks õppeklassidele ja stuudiotele on ka oma black box ja Eesti väidetavalt parima akustikaga suur saal, kus regulaarselt kontserte korraldatakse.

Kes teab, ehk leiab ka mõni tänane husokas tee muusika- või teatrimaailma – hubane maja ja sealsed inimesed mõjusid kõigile väga inspireerivalt. Tore oli kohtuda ka meie enda vilistlase Liis Lillemäega, kes sellest aastast samuti EMTA majas ametis.

Tekst ja fotod Merike Sikk


Vaata, mis on uut Kadrina valla kodulehel

Euroopa Liidu struktuurifondid

Erasmus+

Haridus- ja Noorteamet

Tartu Ülikool

Tallinna Tehnikaülikool

Eesti Lennuakadeemia

Tervist edendavad koolid (TEK)

VEPA Käitumisoskuste Mäng

ProgeTiigri programm

Kiusamisvaba Kool

KiVa programm

Ettevõtlik Kool
EMU logo transparent 01 TLU

unescologotulevikukool