Koolimälestused 50. lennust (2010)

Helena Mägi

Oli mardipäev. Täpselt ei mäleta, aga käisime sel ajal vist kolmandas klassis. Panime klassiõdedega endale vammused selga, joonistasime vuntsid ette ja asusime teele.

Kui vanaemadele ja vanaisadele oli lauldud-tantsitud, kommid välja teenitud ning ka klassijuhataja oli Martide esinemisest osa saanud ning meie kottidesse oma panuse andnud, mõtlesime, et vähemalt ühes kohas võiks veel käia.

Tuli mõte minna kooli direktori Otto Ameri juurde. Esialgu küll veidi kõhklesime, kuid võtsime julguse kokku ja varsti olimegi tema ukse taga. Lõime laulu lahti ja suureks üllatuseks ei pidanud me üldse kaua ootama.

Uks avanes, Milvi Amer kutsus meid lahkelt sisse, kiitis meie kostüüme ja ilusat laulu ning pani meid koridoris olevatele tumbadele istuma. Ise läks ta kööki komme tooma. Meie siis istusime seal, ei teadnuki täpselt, kuidas olla või mida teha. Sel hetkel tuli kõrvaltoast meie juurde direktor Otto Amer, istus meie juurde ning hakkas uurima, kuidas meil läheb ja kas oleme kommi ka juba saanud. Peab tunnistama, et olime alguses päris ehmunud, et päris kooli päris direktor meiega niiviisi jutustab. Kamba peale saime aga mõne sõna ikka vastuseks öeldud ka. Otto Amer jagas lahkelt õpetusi, et laulma peab julgelt ja mõistatused olgu krutskiga. Uuris, kuidas meil koolis läheb ja kas õpime ikka hoolega.

Kui vestlusega ühel pool ja kommid ka kotis, asusime koduteele. Järgmistel päevadel oli igati uhke tunne teistele rääkida, kuidas me direktori juures käisime ja temaga juttu ajasime.

Stuudium - Kadrina Keskkool

Kadrina Keskkooli kogupäevakool
KiVa programm - Kadrina Keskkool
VEPA metoodika - Kadrina Keskkool
RIKSWEB - raamatukogu e-kataloog
Kadrina Keskkooli koolivormi e-pood

CADrina ITi ja NUTIfestival
Kadrina Keskkooli juubelinäitus
Erasmus+

Kes on lehel

Meil on lehel 1 külaline ja

Vaata, mis on uut Kadrina valla kodulehel

Euroopa Liidu struktuurifondid

Erasmus+

Haridus- ja Noorteamet

Tartu Ülikool

Tallinna Tehnikaülikool

Eesti Lennuakadeemia

Tervist edendavad koolid (TEK)

VEPA Käitumisoskuste Mäng

ProgeTiigri programm

Kiusamisvaba Kool

KiVa programm

Ettevõtlik Kool
EMU logo transparent 01 TLU

unescologotulevikukool

Kadrina Keskkool otsib oma meeskonda eesti keele ja kirjanduse õpetajat, koolipsühholoogi ja matemaatikaõpetajat. Pakume tööd