Kohtumine kirjanik Aidi Vallikuga

Üle-eestiliste raamatukogupäevade “Kohtume raamatukogus” raames oli meil täna koolis külas laste- ja noorsookirjanik Aidi Vallik.

Esimene kohtumine toimus 1.–3. klassidega. Kirjanik tutvustas lastele oma raamatuid, luges ette naljakaid lugemispalu ja vahvaid värsse ning vastas ka meeleldi küsimustele. Erilist huvi pakkusid lastele “Pintsi ja Tutsiku” lood.

Teisel kohtumisel 7.–8 klassidega rääkis ta populaarsete noorteromaanide “Kuidas elad, Ann?” ja “Mis teha, Ann?” saamislugudest. Tõdemus neist oli see, et raamatuis esinevad noorteprobleemid – suhted eakaaslaste ja vanematega, kiusamine, kokkupuuted meelemürkidega – on aktuaalsed igal ajal.

Tõsise teema lõpetas kirjanik lõbusate luuletustega oma peatselt ilmuvast luulekogust.

Üllatusena selgus veel, et Aidi Vallik on dramatiseerinud ja suvelavastuse jaoks kohandanud Silvia Rannamaa “Kadri”, mis etendus Tartus Emajõe Suveteatris, samuti on sellele oodata järge “Kasuema” põhjal. Seda nimetas kirjanik naljatlevalt oma “talvetööks”.

Iga kohtumise lõpus oli võimalus paluda kirjanikult autogramm ja soetada tema raamatuid.

Raamatukoguhoidjad Aino Põldaas ja Anneli Sild