3.a klass külastas elamustalu Raplamaal

3.a klass käis pimedal ajal kosutust saamas Raplamaal Allikasilma Elamustalus. Nii nagu nimigi ütleb, siis elamusi jagus igale maitsele.

Talus sai lähemalt tutvuda erinevate talu-, kodu- ja eksootiliste loomadega. Tallis saime sööta, paitada ja hellitada kasse, koeri, jäneseid, lambaid, kitsi, hanesid, kalkuneid ja parte. Tubane loomade tuur pakkus teistlaadi elamusi, sest seal ootasid meid rotid, tšintsiljad, kalad, aafrika hiidteod, siil, raagritsikad, habeagaam ja tuhatjalgne. Kõigiga sai lähemalt tutvust teha, sülle võtta või katsuda.

Allikasilma Elamustalu tegeleb ka tšilli kasvatamisega ning sellest erinevate toodete tegemisega. Saime palju uusi põnevaid teadmisi tšillidest. Meil oli võimalus proovida mitmesuguseid tšillisid, tšillibeseed ja tšillikaramelli, mis olid erineva kangusastmega. Poisid palusid peremehel nende talu kõige kangem tšilli maitsmiseks lahti lõigata. See maitseelamus viis ka kõige tugevama rivist välja ning tõi pisara silma.

Samuti saime tööle panna oma osavad näpud meisterdamise töötoas, kus valmisid vahvad puidust kuuseehted ja värvitud kivikesed.

Päev lõppes mölluga heinarullidel, kust leiti kana peidupesa koos munadega.

Teraapia Alliksilma Elamustalus toimis nii hästi, et sealt ei raatsinud keegi lahkuda.

Liina Suurkivi, klassiõpetaja