Kadrina rahvast juubeldab: president Alar Karis on CADrina patroon

Kadrina Keskkoolile au ja kuulsust toonud joonestusvõistlus CADdrina toimub tänavu 17. märtsil. Võistluse patrooniks on sedakorda meie riigi kõige tähtsam mees – Eesti Vabariigi president Alar Karis.

Kadrina Keskkooli õpilased palusid presidenti CADrinale patrooniks juba mullu sügisel, kui ta oma Lääne-Virumaa visiidi ajal väisas ka kooli.

“Õppeaasta alguses pöördusid meie meediaklassi õpilased õpetaja Rein Siku eestvedamisel presidendi poole ja kutsusid külla,” avas koolijuht Krõõt Nõmmela-Mehide suursündmuse tausta. “Oktoobris antigi meile teada, et Alar Karis külastab maakonda ja võtab meie küllakutse vastu. President külastas meie kooli ja osales meediatunnis, mille õpilased ise läbi viisid.”

Mõistagi ei jätnud koolirahvas kasutamata juhust ja tegi presidendile ettepaneku hakata CADrina 2023 patrooniks. “Kutse luges ette ja andis üle meie 10. klassi õpilane Maris Piispea,” rääkis Nõmmela-Mehide, lisades, et riigipea ei vajanud mõtlemiseks aega, vaid oli kohe nõus.

Presidendi osalemine CADrina 2023 patroonina tekitab elevust ka teistest Kadrina inimestes. “See annab ühiskonnale selge signaali, et inseneriharidus on meie riigi jaoks prioriteetne valdkond,” kommenteeris ettevõtja ja Kadrina hariduskogu looja Juhan Viise.

“Me ise teame, et ajame Kadrinas Eesti jaoks õiget ja vajalikku asja. Tore, et oleme oma sõnumiga Eesti Vabariigi presidendini jõudnud! Loodetavasti jõuab see sõnum juba lähitulevikus ka riigi eelarve tegijateni,” avaldas Viise, kelle ideest sündis 2010. aastal CADrina, lootust.

Enne presidenti on patroonina CADrina võistlust riiklikul tasandil austanud endine minister Marko Pomerants, kes on seda rolli täitnud koguni üheksal aastal. “Mul on kauaaegse võistluste patroonina hea meel, et patrooni latti pole alla lastud ja nüüd on selleks leitud lausa president Karis. Tundub, et ka seekord ei saa midagi valesti minna. Soovin korraldajatele ideid ja entusiasmi jätku,” ütles ta.

Pomerantsi sõnul tähendab CADrina võistlus tõelist järjepidevust. “Ülesandeid võib põhimõtteliselt välja mõelda lõpmatult – selle poole pealt ei ole muret. Korraldusmeeskonna poolelt tähendab see konkreetsete inimeste panust. Küsimus on, kui kauaks neis jätkub eestluse elujõudu ja kui pikalt on võimalik toetajaid kaasa saada. Igatahes on Kadrina koolil panus selles, et Eestis oleks inseneride järelkasvu.”

Marko Pomerantsi enda pojadki on insenerid, ka on eksminister varem olnud aastaid Kadrina elanik.

Lisaks Pomerantsile on patroonina CADrina võistlust külastanud Tõnis Lukas, Ene Ergma ja Mart Noorma.

CADrina on aastatega kasvanud festivalimõõtu ettevõtmiseks, kus lisaks sellele, et võisteldakse joonestamises, toimub ka põhikooliastmele suunatud robootikat propageeriv robotivõistlus CADrobotics, korvpallivõistlus CADcup ja Innovatsioonilabor, mis on kaasaegseid tehnoloogilisi võimalusi tutvustav töötubade programm õpilastele.

Katrin Kivi, arendusjuht

Kadrina Keskkooli 10. klassi õpilane Maris Piispea annab üle kutse presidendile

Stuudium - Kadrina Keskkool

Kadrina Keskkooli kogupäevakool
KiVa programm - Kadrina Keskkool
VEPA metoodika - Kadrina Keskkool
RIKSWEB - raamatukogu e-kataloog
Kadrina Keskkooli koolivormi e-pood

CADrina ITi ja NUTIfestival
Kadrina Keskkooli juubelinäitus
Erasmus+

Kes on lehel

Meil on lehel 1 külaline ja

Vaata, mis on uut Kadrina valla kodulehel

Euroopa Liidu struktuurifondid

Erasmus+

Haridus- ja Noorteamet

Tartu Ülikool

Tallinna Tehnikaülikool

Eesti Lennuakadeemia

Tervist edendavad koolid (TEK)

VEPA Käitumisoskuste Mäng

ProgeTiigri programm

Kiusamisvaba Kool

KiVa programm

Ettevõtlik Kool
EMU logo transparent 01 TLU

unescologotulevikukool

Kadrina Keskkool otsib oma meeskonda eesti keele ja kirjanduse õpetajat, koolipsühholoogi ja matemaatikaõpetajat. Pakume tööd