Tähistasime Eesti Vabariigi sünnipäeva

Meie armsad mudilased tähistasid Eesti sünnipäeva. Sünnipäevadel on ikka tavaks jagada kingitusi, sedapuhku aga otsustasid meie lapsed teha kingitusi ise ja mitte endale, vaid Ukraina lastele.

Kingitused aitab Ukrainasse toimetada Martin Tanning.

Meeleoluka kontserdi vahepalaks tuletas õpetaja Evelin Tiiter kõigile meelde, kuidas Eesti Vabariik sündis.

Põhikooli lõpetajad ja gümnasistid tähistasid vabariigi sünnipäeva tantsu ja laulu saatel

Neile tõi riigikogust tervitusi Siret Kotka, kes pani noortele südamele, et nad väärtustaksid eelkõige iseseisvat mõtlemist. Just iseseisva mõtlemise kaudu saavad noored teha otsuseid, mis aitavad luua elu, mida nad päriselt soovivad ja naudivad. Ka finantsilist vabadust pidas riigikogulane tähtsaks, et valitaks töö, mida tehakse kutsumuse pärast.

Lisaks nõuannetele, mis kehtisid kõigile, pöördus Siret eraldi ka tütarlaste poole, pannes südamele, et kui nad valivad astuda paarisuhtesse, et nad ka siis märkaksid valida vabaduse. “Olge suhtes siis, kui te seda päriselt soovite, mitte sellepärast, et teile tundub, et peab,” õpetas ta neide märkama enda vajadusi.

Enne vaheajale siirdumist käidi koos vallavanemaga Vabadussõja mälestussambale pärga asetamas.

Ka vallavanemal oli lugu rääkida. Ta meenutas 1987. aastat, mil ta keskkooli oli lõpetamas. Toona kerkis päevakorda fosforiidi kaevandamise teema, mille vastu kasvas jõudsalt eestlaste protestivaim. Nii otsustas ka Kairit Pihlak sõpradega maiparaadil punalippude vahel astuda protestimeelsete plakatitega. Vallavanem jutustas Kadrina Vabadussõja mälestusausamba jalamil noortele sellest, kuidas ta pärast rongkäiku koolis vaibale kutsuti ja kuidas ähvardati, et ülikooli uksed jäävad tema jaoks igaveseks suletuks. Õnneks oli ajal nii Kairiti kui ka Eesti jaoks teised plaanid.

Ilusat vaheaja algust ja kaunist Eesti sünnipäeva!

Katrin Kivi, arendusjuht