Õues on vahva ning tegevust jagub küllaga

Liikumisaastale kohaselt kutsusid algklasside õpetajad oma õpilasi talvevaheajal rohkem õues olema. Selleks tuli iga päev vähemalt tund aega õues viibida.

Põnevate tegevuste ülesmärkimiseks said õpilased liikumispäeviku, mille algmõte on pärit õpetaja Evelin Teivalt ja talvevaheajaks kohandas õpetaja Rita Rammo. Kui ise ei osanud huvitavat õuetegevust välja mõelda, siis sai keerutada loosiratast. Õnneratta valikute järgi sai mängida lumes, ehitada lumest ja lumele, suusatada, kelgutada, matkata, mängida sõprade või sõbraga jpt lahedaid tegevusi õues teha.

Pildid näitavad, et õues on vahva ning tegevust jagus küllaga. Aitäh, õpilased, et talvevaheaja õues veetsite!

Rira Rammo, klassiõpetaja

Õues on vahva (kollaaži fotod erakogudest)

Aktiivselt veedetud vaheaeg Eesti Vabariigi terviseks

1.a klassi õpilased sisustasid oma vaheaega väga huvitavalt. Greete käis avastamas Rakvere Vallimäge. Egeli vedas oksi, rookis lund ja sellest veel vähe, treenis toas trenažööril. Joosua käis iga päev õues mängimas, lumega hullamas ja lumekindlusi ehitamas. Miia harjutas mäest suuskadega laskumist ja käis Tondiraba pargis uisutamas. Janetel õnnestus isegi rattaga sõita.

Lisandra ja Leonora meisterdasid vanaema juures lumeonni. Gustav Aleksander käis kelgutamas, koeraga müramas ja avastas GPS kunsti. Sofi käis matkamas Keila-Joal, Treppojal, Lahe pangal ja ka Nabe saarel.

Jako on praegu veel lõunamaal ja meeldib snorgeldamine. Marilin, Hanna ja Mirell kelgutasid, jalutasid, meisterdasid lumememme ja veetsid õues mõnusalt aega. Sander rookis lund, meisterdas lumeonni ja proovis koos isaga ATV-ga sõita.

Marge Abner, klassiõpetaja

Õues on vahva (kollaaži fotod erakogudest)