Heategevuslik projekt viis kokku õpilased ja tudengid

Meie kooli 6.a ja 9.a klassi õpilased tegid koostööd Eesti Ettevõtluskõrgkool Mainor / EUAS personalijuhtimise tudengitega ja osalesid maailmakohviku stiilis probleemilahendamise töötoas “Kuidas muuta õpilaste vahetunnid ägedaks?”

Mõlemad osapooled väljendasid oma tagasisides rahulolu ja elevust. Keskkooli noortele meeldis see, et neilt küsiti arvamust, Mainori omadele aga see, et saadi ainulaande kogemus viia läbi töötuba nii lahedate noortega. Peamine järeldus, mida tudengid tegid, on järgmine:

ASUDES LAHENDAMA PROBLEEME, UURI, KAS NEED PROBLEEMID ON KA SIHTRÜHMA JAOKS PÄRISELT PROBLEEMID!

Milles uba? Mainoris on õppekavas projektijuhtimine, mida õpetavad oma ala professionaalid Aet Kull, Janek Popell ja Anneli Rumm. Mainoris on kombeks õpetada ja õppida praktika kaudu ja nii on aine läbimise eelduseks korraldada kolmeliikmelistes tiimides üks reaalne heategevuslik projekt.

Üks sellistest tiimidest otsustas muuta laste vahetunnid ägedamaks sellega, et teha neile lahe õpirada. “Projekti riskianalüüsi käigus vaadati otsa finantsvõimekusele, ajalisele ressursile ja ka sellele, et kas meie äge idee on ka noorte meelest vajalik ja äge,” kommenteerisid asjaosalised ja tunnistasid, et maailmakohvikus ilmneski, et king pigistab mujalt.

Millise probleemi ja millise lahenduse Mainori tudengid välja valisid ja ellu viivad, sellest anname teada õige pea!

Maailmakohvikus esindasid Kadrina Keskkooli õpetaja Evelin Teiva, 6.a ja 9.a klass, Mainorit Katrin Kivi, Janne Einula ja Merily Lend.

Katrin Kivi, arendusjuht

Kadrina Keskkool otsib oma meeskonda eesti keele ja kirjanduse õpetajat, koolipsühholoogi, logopeedi ja matemaatikaõpetajat. Pakume tööd