Põhja-Eesti piirkondlik nutispordi finaal

Lõppenud on 2022/23. õppeaasta Nutispordi piirkonnavoorude neli etappi. Nutispordi võistlus on matemaatikaülesannete peast arvutamise võistlus, taskuarvuti ja muude abivahendite kasutamine ei ole lubatud.

Nelja etapi kokkuvõttes kutsuti Põhja-Eesti piirkonna* meistrivõistluste finaali meie koolist 9 õpilast ja 1 õpetaja. Võistlus toimus 22. märtsil Jüri Gümnaasiumis.

Tihedas konkurentsis saavutasid meie kooli õpilased järgmised tulemused:

1. Sander Kütt 4.
7. Kristo Kurve II
7. Mirtel Römer 4.
7. Eliise Nigol 5.1
9. Kirsika Kaegas II
9. Inger Rummo III
9. Kätriin Kotiesen 5.
10.–11. Saamuel Palu I
10.–11. Ketlin Rebane III
Klass Õpilane Koht
täiskasvanu Elle Tamme 5.

1 koht eelvõistluste piirkondlikus edetabelis pärast 4 etappi

1. klassi arvestuses osales 37 võistlejat, 7. klassi arvestuses 52 võistlejat, 9. klassi arvestuses 76 võistlejat, 10.–12. klassi arvestuses 43 võistlejat tippspordi klassis. Samuti toimus koolides Nutispordi rahvaspordi võistlus, kus ülesanded olid lihtsamad ja osalejaid oli rohkem. Rahvaspordi finaalpäev on 12. aprillil ja toimub oma koolis.

17. aprillil toimub Tallinna Reaalkoolis Eesti meistri- ja karikavõistluste finaal, kuhu on kutsutud Saamuel Palu.

Õpilasi suunasid ja juhendasid ülesandeid lahendama õpetajad Elle Tamme, Piret Raudver ja Tiina Karri.

* Põhja-Eesti piirkonda kuuluvad Anija v, Jõelähtme v, Kiili v, Kuusalu v, Raasiku v, Rae v, Saku v, Viimsi v, Maardu l, Loksa l (kõik Harjumaa), Haljala v, Kadrina v, Rakvere l, Rakvere v, Viru-Nigula v (kõik Lääne-Virumaa), Ida-Virumaa.

Piret Raudver
matemaatikaõpetaja