II klasside tegemised kooli­pingis ja muuseumitunnis

2. klassi õpilased tutvusid eesti keele tunnis ametimeestega. Politseiniku ja päästeametniku elukutse oli õpilastele tuttav, ka lastekaitsetöötaja ametinimetust on kuuldud, kuid millega ta tegeleb, ei teatud.

Õpilasi huvitas, mis tööd teeb lastekaitsetöötaja, kelle eest tuleb tal lapsi kaitsta, millal peab lastekaitsetöötaja sekkuma, kas lapse mure on suur või väike, kes võib lastekaitsetöötajale helistada jne. Nendele küsimustele oli lahkelt nõus vastama valla lastekaitsespetsialist Kaili Treisalt.

Kohtumise lõpus otsiti numbrirägastikust lasteabitelefoni numbrit, milleks on 116111. Julge abi küsida!

Miks on ühel pühal on nii palju erinevaid nimetusi?

Mis püha see on, mille kohta on vanarahvas öelnud kiige-, muna-, paasa-, ülestõusmispühad, lihavõtted? Miks on ühel pühal on nii palju erinevaid nimetusi? 2.a klassi õpilased läksid selgust saama Rakvere linnakodaniku majamuuseumi. Muuseumipedagoog Angelika tutvustas lihavõtete traditsioone, õpetas vahvaid pühademänge ja kuulas õpilase jutte munapühadest. Lõbusas muuseumitunnis valmistati munavõid ja otsiti pühadejäneste peidetud mune.

Küll on tore, et ühel pühal on nii palju erinevaid nimetusi.

Rita Rammo, klassiõpetaja