Geograafiaolümpiaadi lõppvoor

Üleriigilise geograafiaolümpiaadi lõppvooru kutsustud ligi 100 finalisti seas võistles ka meie kooli õpilane Lisette Toming, kes sai 7. klassi arvestuses 17. koha. Juba lõppvooru pääsemine oli väärt saavutus.

Pääsu finaalvooru kindlustas Lisette Toming piirkonnavoorus Lääne-Viru maakonna parima tulemusega omas vanuserühmas. Teda juhendas õpetaja Kirsti Kasemets.

Geograafiaolümpiaadi lõppvoor toimus 5. ja 6. mail Tabasalu Koolis ja koosnes 3 osast: traditsioonilisest kirjalikust tööst ja maastikuvõistlusest ning esmakordselt läbi viidud multimeedia testist.

Pressiteade: Geograafiaolümpiaadi lõppvoorus mõõdistati Tabasalu

Vaata lisaks: Geograafiaolümpiaadi lõppvooru tulemused

– – –

Lisette kirjeldas oma olümpiaadikogemusi järgnevalt: “Olümpiaadi lõppvoorus osalemine oli omamoodi kogemus. Oli hetki, kus sai rahulikult istuda ja kuulata, kui ka kordi, mil tekkis hirm, et midagi läheb valesti. Loodan, et tulevikus tuleb võimalus, mil saan veelkord sinna minna.”

Olümpiaadi esimese päeva pärastlõunal toimus 7. klassi õpilastele Tabasalu Kooli ümbruses maastikuvõistlus, mille käigus tuli kaardi ja mõõtevahendite abil lahendada erinevaid ülesandeid.

Sama päeva õhtul pidas huvitava loengu Viguriga kaartidest Tartu Ülikooli Eesti geograafia kaasprofessor Taavi Pae. Samuti viis Taavi Pae 5. mai päeval läbi bussiekskursiooni, kus käidi vaatamas mitmeid huvitavaid looduse ja inimestega seotud objekte ümbruskonnast. Näiteks käidi Vääna-Jõesuu rannas, seal kus Vääna jõgi suubub Lohusalu lahte. Samuti käidi vaatamas Türisalu panka, Keila juga ja Keila kihelkonnakirikut.

6. mai hommik algas 7. klassi õpilaste jaoks toimekalt – juba pool üheksa algas olümpiaadi kirjaliku töö lahendamine, seejärel tuli vastata valikvastustega multimeedia testile.

Samal ajal kui 7. klassi õpilased lahendasid olümpiaadiülesandeid, said kaasas olnud õpetajad uudistada Ago Tominga poolt läbiviidud planeerimisülesannete töötuba.

Kui võistlusülesanded olid lahendatud ja töötuba lõppenud, said kõik huvilised kuulata Allan Vrageri loengut “Tuumaenergeetika lühitutvustus”.

Oli vahva ja töine nädalavahetus!

Kirsti Kasemets, geograafiaõpetaja


Stuudium - Kadrina Keskkool

Kadrina Keskkooli kogupäevakool
KiVa programm - Kadrina Keskkool
VEPA metoodika - Kadrina Keskkool
RIKSWEB - raamatukogu e-kataloog
Kadrina Keskkooli koolivormi e-pood

CADrina ITi ja NUTIfestival
Kadrina Keskkooli juubelinäitus
Erasmus+

Kes on lehel

Meil on lehel 1 külaline ja

Vaata, mis on uut Kadrina valla kodulehel

Euroopa Liidu struktuurifondid

Erasmus+

Haridus- ja Noorteamet

Tartu Ülikool

Tallinna Tehnikaülikool

Eesti Lennuakadeemia

Tervist edendavad koolid (TEK)

VEPA Käitumisoskuste Mäng

ProgeTiigri programm

Kiusamisvaba Kool

KiVa programm

Ettevõtlik Kool
EMU logo transparent 01 TLU

unescologotulevikukool

Kadrina Keskkool otsib oma meeskonda eesti keele ja kirjanduse õpetajat, koolipsühholoogi ja matemaatikaõpetajat. Pakume tööd