6.a klassi ekskursioon Läti Vabariiki

6.a klassi õpilased külastasid 27.-28. mail naaberriiki Lätit. Mitmetunnise teekonna jooksul saadi teada palju huvitavaid fakte Läti kohta.

Esimeseks peatuseks Läti pealinnas oli Riia Mootoritemuuseum, mis pakkus vaatamiseks erinevate ajalooperioodide moodsaimaid sõiduvahendeid. Enamik klassi õpilasi lahkus sealt lisaks nähtule-kuuldule ja ilupiltidele ka väikese või veidi suurema mudelautoga. Lisaks ülevaatlikule Riia linna bussituurile õnnestus kõigil soovijal minna kaunist linnavaadet uudistama ka Riia Püha Peetri kiriku vaateplatvormile.

Laupäeva pärastlõuna möödus Läti kuurortlinnas Jurmalas, kus tutvuti puitpitsiliste majade, kontserdimaja ja linnale omase valge liivarannaga ning pandi enda füüsiline vorm ja julgus proovile Tarzani seikluspargis.

Teine ekskursioonipäev algas Laima ðokolaadimuuseumi külastamisega, kus huvitava ekspositsiooni kõrval sai maitsta ka kuuma ðokolaadi ja valmistada ise töötoas käsitöökomme. Päev lõppes ülevaatliku Riia vanalinna jalgsiekskursiooni ja põnevate lugudega linna majade ajaloost.

Tagasiteel koju viidi läbi viktoriin Riias ja Jurmalas nähtu-kuuldu kohta.

Täname toreda reisi korraldamise eest Bremmer Tours OÜ-d ning meie fantastilist giidi Moonika Kõrret.

Evelin Teiva, 6.a klassijuhataja

Kadrina Keskkool otsib oma meeskonda eesti keele ja kirjanduse õpetajat, koolipsühholoogi, logopeedi ja matemaatikaõpetajat. Pakume tööd