Õpetajate maakooli meelitamisel on suur roll kaasaegse töökeskkonna loomisel

Kadrina valla delegatsioon käis arendamas haridusalast koostööd Soome sõprusvalla Janakkalaga, millega ollakse sõprussuhetes enam kui 30 aastat.

Külastuse üks põhjustest oli tutvumine Janakkala uue koolimajaga, mille avamisüritusele Kadrina vald kutsuti. Tegemist oli esimese uue koolimajaga neljast, mida Janakkala vald ehitab.

Vastvalminud koolimajas hakkavad õppima 1.–6. klassi õpilased, lasteaia eelkoolirühmad ja seal hakkab tegutsema ka kohalik muusikakool.

“Tegelikult oli nende vanade hoonete seisukord võrreldes meie kooliga parem, kuid nad selgitasid meile, et hooned olid siiski iganenud ja nende soov on pakkuda oma õpilastele ja õpetajatele nüüdisaegseid tingimusi,” vahendas Kadrina Keskkooli direktor Krõõt Nõmmela-Mehide Soomes nähtut ja kuuldut. “Nad ütlesid, et õpetajate maakooli meelitamisel on suur roll just kaasaegse töökeskkonna loomisel.”

Loodud uus koolikeskkond meeldis Kadrina delegatsioonile. “Mulle avaldas erilist muljet see, kuidas hoonesse sisenejat võtab vastu aukartustäratav kunstiteos – umbes kahesaja tuhandest akrüülhelmest koosnev Hanna Vihriälä teos Heijastus (Peegeldus), mis kujutab puu peegeldust veepinnal,” kommenteeris Kadrina vallavanem Kairit Pihlak kujutist, mis on erinev iga nurga alt vaadates ja omakorda pidevas muutumises lähtuvalt valgusest.

Pihlak lisas: “Kool on keskkond, kus õpilased ja õpetajad viibivad väga suure osa oma ajast. Koolis peab olema hea olla ja hea ruum aitab ise kaasa laste õppimisele ja väärtushinnangute kujunemisele. Välkkys (hoone nimi – Toimetaja) on see suurepäraselt õnnestunud.”

Arendati sisulist koostööd

Kuigi Kadrina uue koolimaja planeerimise tõttu oli delegatsioonil huvitav ja asjakohane uut koolihoonet uudistada, oli kohtumisel veelgi olulisem eesmärk: haridusalase sisulise koostöö arendamine.

“Saime kinnitust, et meil on väga head eeldused teha sisulist koostööd haridusvaldkonnas. Kaardistasime ühisosa ja otsisime ühiseid väljakutseid, millega koos edasi liikuda,” ütles Pihlak.

Kohtumisel arutati muuhulgas näiteks Kadrina ja Janakkala õpilaste ja õpetajate vahetusprogrammi loomist ja arendamist, ühiste lastelaagrite korraldamist, koostööd noortevolikogude vahel, tulevikus ka koostööd lasteaedade vahel.

Kadrina delegatsiooni kuulusid vallavanem Kairit Pihlak, vallavolikogu esimees Madis Viise koos Anete Viisega, koolijuht Krõõt Nõmmela-Mehide, kooli huvijuht Kristi Aimla-Maripuu, valla arendusjuht Maris Aros, valla ehitusspetsialist Aivar Aruja, pikaaegne sõprusvallaga koostöö eestvedaja Mati Tiiter.

Suhtlus kahe valla vahel on tihe. Oktoobri alguses on oodata Janakkala haridusjuhte vastu visiidile Kadrinasse.

Katrin Kivi, arendusjuht


Stuudium - Kadrina Keskkool

Kadrina Keskkooli kogupäevakool
KiVa programm - Kadrina Keskkool
VEPA metoodika - Kadrina Keskkool
RIKSWEB - raamatukogu e-kataloog
Kadrina Keskkooli koolivormi e-pood

CADrina ITi ja NUTIfestival
Kadrina Keskkooli juubelinäitus
Erasmus+

Kes on lehel

Meil on lehel 1 külaline ja

Vaata, mis on uut Kadrina valla kodulehel

Euroopa Liidu struktuurifondid

Erasmus+

Haridus- ja Noorteamet

Tartu Ülikool

Tallinna Tehnikaülikool

Eesti Lennuakadeemia

Tervist edendavad koolid (TEK)

VEPA Käitumisoskuste Mäng

ProgeTiigri programm

Kiusamisvaba Kool

KiVa programm

Ettevõtlik Kool   EMU logo transparent 01 unescologo
Kadrina Keskkool otsib oma meeskonda eesti keele ja kirjanduse õpetajat, koolipsühholoogi ja matemaatikaõpetajat. Pakume tööd