Riigikogu, Kadriorg ja õppetund Anuga

Teisipäeval väisasid üheksandikud Tallinnas Riigikogu ja tegid lähemalt tutvust Kadrioru pargiga.

Toompea loss jäi kõigile meelde kui väärikas ehitis oma kriuksuvate põrandate ja koridorides ruttavate nimekate poliitikutega. Giid Anna põhjalik ülevaade hoonest ja Riigikogus igapäevaselt toimuvast, põgus pilguheit täiskogu korralisele istungile, ühispilt ning teave karjäärivõimaluste kohta käes – ja juba oligi meie ekskursiooniaeg läbi.

Kadrioru pargis oli meeliliigutavalt ilus. Mis sest, et roosid ja rododendronid veel ei õitsenud – oranžid tulbipeenrad Kadrioru lossi lilleaias ja roosavahulised kirsid Jaapani aias korvasid selle kuhjaga. Meie kui kutsumata külaliste ees jäi Eesti Vabariigi Presidendi Kantselei uks küll seekord suletuks, ent Kadriorus veedetud aeg oli sellest hoolimata ühtaegu lõbus ja õpetlik.

Fotojahti pidades leidsime üles tosinkond vaatamisväärsust, mõtlesime välja minilegende Kadrioru kohta, tegime Jaapani aias zen-foto ja kirjutasime haikusid. Mõnel meist õnnestus juhuslikult kohtuda ka võluva Anu Saagimiga ning kogeda tema osavõtlikkust noorte abistamisel uudisloo tegemisel. Ja loomulikult tuli see tore hetk jäädvustada, kuidas siis muidu!

Ilomai, Lisbeti ja Kata minilegend ja haiku:
Kadri käis orus ning ehitas lossi, millest sai Kadrioru loss.

Haiku:
Jaapani aias
pardid prääksusid tiigis
oli ilus see

Hannahi, Tristina ja Ketlini haiku:
Kadrioru loss
Kadrioru rohelus
jaluta pargis

Tekst: õp Kaire
Fotod: Kaire, Gertrud


Vaata, mis on uut Kadrina valla kodulehel

Euroopa Liidu struktuurifondid

Erasmus+

Haridus- ja Noorteamet

Tartu Ülikool

Tallinna Tehnikaülikool

Eesti Lennuakadeemia

Tervist edendavad koolid (TEK)

VEPA Käitumisoskuste Mäng

ProgeTiigri programm

Kiusamisvaba Kool

KiVa programm

Ettevõtlik Kool

EMU logo transparent 01

Unesco logo

TLU

tulevikukool

tulevikukool
Kadrina Keskkool otsib oma meeskonda eripedagoogi, matemaatikaõpetajat ja muusikaõpetajat. Pakume tööd