Kuidas küll joonistada arvutis vokki, mida pole näinudki?

CADrina võistkondade juhendaja, arvutiõpetaja Holger Bremen avab võitluseks valmistumise telgitaguseid ja arutleb tänavuse voki kujutamise ülesande üle.

Tekst: Vanessa Aess, 11. klassi HUSO suuna õpilane

Holger Bremen selgitas, et CADrina konkursi tarvis hakkavad õpilased valmistuma juba 10. klassis, kus minnakse võimalusel ka juba võistlemist proovima. Seejärel, 11. klassis lüüakse heal juhul CADrinal kaasa juba tulemuste peale ning 12. klassis ollakse juba hästi ettevalmistatud. Siis on tegu ka tugevate võistkondadega.

Üldiselt valmistuvad võistkonnad eelkõige tundides, aga suure tahtmise korral on võimalik ka tunnivälist treeningut teha. “Kuigi praegusel ajal on olnud üpris raske spetsiaalset treeningut teha seoses distantsõppega, aga endast on antud parim,” lisas Bremen.

Aina enam üritatakse suunata õpilasi kasvõi lihtsalt proovima. Holger Bremeni sõnul on oluline, et võistkonnad oleksid ühtlase tasemega ning usub optimistlikult, et ühe superstaaride võistkonna paneks kooli peale kindlasti kokku. “Võistkonnad on küllaltki üle keskmise taseme, aga kindlasti on veel arenguruumi,” arvab ta.

Holger Bremen lausus, et konkreetset ülesannet ennast pole tema isegi näinud, aga arvab, et tegu on väga huvitava ülesandega. Tema sõnul pole arvatavasti paljud õpilased isegi vokki näinud, veel vähem käega katsunud. “Kui mõni detail on vaja kirjelduse järgi valmis teha, siis saab see olema huvitav,” lisas Bremen.

Kuna sel aastal viiakse CADrina konkurss esimest korda läbi kahe erineva tarkvaraga siis võivad tulemused olla üsnagi ettearvamatud. Kuid juba järgmisel korral on õpilased arvatavasti veel paremas vormis kui seekord.

Meenutuseks: ITi- ja NUTIfestivali CADrina arvutijoonestamise konkurss toimub sellel aastal kahes osas. Esmalt toimub teisipäeval, 23. novembril eelvoor ning reedel, 26. novembril toimub finaal. Hetke seisuga peaks eelvoorus osalema 11 võistkonda.

Holger Bremen 2017. aastal robootikaringi tundi läbi viimas

Stuudium - Kadrina Keskkool

Kadrina Keskkooli kogupäevakool
KiVa programm - Kadrina Keskkool
VEPA metoodika - Kadrina Keskkool
RIKSWEB - raamatukogu e-kataloog
Kadrina Keskkooli koolivormi e-pood

CADrina ITi ja NUTIfestival
Kadrina Keskkooli juubelinäitus
Erasmus+

Kes on lehel

Meil on lehel 1 külaline ja

Vaata, mis on uut Kadrina valla kodulehel

Euroopa Liidu struktuurifondid

Erasmus+

Haridus- ja Noorteamet

Tartu Ülikool

Tallinna Tehnikaülikool

Eesti Lennuakadeemia

Tervist edendavad koolid (TEK)

VEPA Käitumisoskuste Mäng

ProgeTiigri programm

Kiusamisvaba Kool

KiVa programm

Ettevõtlik Kool
EMU logo transparent 01 TLU

unescologotulevikukool

Kadrina Keskkool otsib oma meeskonda eesti keele ja kirjanduse õpetajat, koolipsühholoogi ja matemaatikaõpetajat. Pakume tööd