Inspiratsioonipäev 7.–9. klassile “Võta ise ette!”

14. septembril osalesid 7.a klassi õpilased Heli-Ly Kruusmann, Gete Aasa, Rebeka Lopetaite ja Reeli Johanson AQVA konverentsikeskuses inspiratsioonipäeval.

“Võta ise ette!” on koolitus ettevõtlusest ja minifirmade loomisest põhikooli III astme õpilastele. Koolituse käigus omandatakse teadmisi ettevõtlusest, loovusest, meeskonnatööst, minifirma asutamisest ja tegevusest

Koolituspäeva jooksul tutvuti ettevõtlusega, ettevõtjale vajalike oskustega, JA Eesti minifirma programmiga, tehti läbi ettevõtte loomine, alustades äriidee välja töötamisest kuni prototüübi esitluseni.

“Võta ise ette!” on õppimine tegevuse kaudu. Koolitusel vaheldus terav mõttetegevus mõnusate mänguliste vahepalade ja praktilise tööga. Päeva lõpuks valmis igal grupil enda idee prototüüp. Äriidee läbimõtlemist toetasid väiksed ülesanded ja lühiloengud, mis andsid prototüübi loomiseks vajalikke teadmisi. Prototüüpi testiti ja lõpuks esitleti rühmatöö tulemusi kõigile osalejatele.

Mõned mõtted ka meie kooli ettevõtlike tüdrukute poolt:

1. Saime teada, mis on täpsemalt minifirma ja õpilasfirma.

2. Enamasti on võimalik kõigest valmistada mingi kasulik toode kõigi jaoks.

3. Isegi kõige jaburam mõte või toode võib muutuda väga heaks kasumit teenivaks tooteks.

4. Minifirmaga saab enda tooteid käia müümas erinevatel laatadel ning üritustel.

5. Üksi on tore, kuid kasulik oleks leida endale ka koostööpartnereid.

6. Õppisime koolituspäeva käigus, kuidas luua minifirma, mis päriselt ka töötaks.

Kokkuvõttes oli see meie kõigi nelja jaoks väga tore kogemus ja pani kohe ka edasi mõtlema kas ja kuidas juba sel õppeaastal minifirmat teha.

Täname koolituspäeva korraldamise ja läbiviimise eest JA Eesti inspireerivaid koolitajaid ning SA Lääne-Viru Arenduskeskust.

Evelin Teiva, eesti keele ja klassiõpetaja

Kadrina Keskkool otsib oma meeskonda eesti keele ja kirjanduse õpetajat, koolipsühholoogi, logopeedi ja matemaatikaõpetajat. Pakume tööd