Gümnasistid osalesid projektis „Rändav bioklass”

Detsembri alguses toimus meie koolis Tartu Ülikooli projekti „Rändav bioklass“ töötuba, kus osales 24 õpilast 10.-12. klassist.

Kooli toodi mobiilne labor, kus kolme entusiastliku ja abivalmis tudengi juhendamisel õpiti nelja tunni vältel kasutama kaasaegset laboriaparatuuri, et tutvustada erinevaid pärilikkuse aine ehk DNA analüüsi meetodeid. Loengulised osad vaheldusid praktiliste töödega, toimus ka automaatpipetiga pipeteerimise võistlus. Õpilased said korrata juba varem bioloogia tundides õpitut, samuti süvendada ja rakendada oma teadmisi ja oskusi rakendusbioloogia vallas. 

Üliõpilased tutvustasid lühidalt ka Tartu Ülikooli õppimisvõimalusi loodus- ja täppisteaduste valdkonnas. Selgemaks sai bioanalüütiku eriala, mida vajatakse haiglate laborites, ning biotehnoloogia teemad. Õpilaste arvates oli õppepäev igati õnnestunud – põnev, huvitav, nn igapäeva raamist väljas, hariv ja omapärane. 

Projekt oli koolile tasuta ning aparatuur ja väikevahendid on Tartu Ülikooli käsutusse antud ettevõtte Thermo Fischer Scientific poolt. Oleme tänulikud ja loodame, et Rändava bioklassi projekt  jõuab meie kooli ka edaspidi.

Projekti info: https://tymri.ut.ee/et/sisu/randav-bioklass

Siret Pung, bioloogiaõpetaja 

 


Stuudium - Kadrina Keskkool

Kadrina Keskkooli kogupäevakool
KiVa programm - Kadrina Keskkool
VEPA metoodika - Kadrina Keskkool
RIKSWEB - raamatukogu e-kataloog
Kadrina Keskkooli koolivormi e-pood

CADrina ITi ja NUTIfestival
Kadrina Keskkooli juubelinäitus
Erasmus+

Kes on lehel

Meil on lehel 1 külaline ja

Vaata, mis on uut Kadrina valla kodulehel

Euroopa Liidu struktuurifondid

Erasmus+

Haridus- ja Noorteamet

Tartu Ülikool

Tallinna Tehnikaülikool

Eesti Lennuakadeemia

Tervist edendavad koolid (TEK)

VEPA Käitumisoskuste Mäng

ProgeTiigri programm

Kiusamisvaba Kool

KiVa programm

Ettevõtlik Kool   EMU logo transparent 01 unescologo
Kadrina Keskkool otsib oma meeskonda eesti keele ja kirjanduse õpetajat, koolipsühholoogi ja matemaatikaõpetajat. Pakume tööd