Kohtumine vilistlase Liis Kuusemetsaga

Eelmisel nädalal oli meie koolis külas 60. lennu vilistlane Liis Kuusemets, kes tutvustas LOTE õppesuuna õpilastele oma õpinguid Tallinna Tehnikaülikooli (TalTech) geenitehnoloogia eriala magistrantuuris. Liis andis lühiülevaate loodusteaduskonna erialadest, õppimisvõimalustest ning sisseastumistingimustest, stipendiumite taotlemisest. Põhjalikumalt saime teada neurobioloogia teadusvaldkonnast ja laborist, sest just selle teemaga tegeleb Liis oma praeguse uurimistöö raames kõige enam. Huvitavad olid videod, kus nägime katseid äädikakärbeste ja laborihiirtega, hea oli põhjalikumalt teada saada närvisüsteemi ehitusest ja erinevate närvirakkude ülesannetest. Geenitehnoloogia õpingutes on tihedalt põimunud keemia ja bioloogia, oluline roll on bioinformaatikal, teadmisi saab täiendada füüsikas ja matemaatikas ning palju saab praktiseerida laboris ja katsetada erinevate tehnoloogiatega.

Liis kutsus gümnasiste vaheajal 26. aprillil TalTech-s toimuvale loodusteaduste päevale, kus toimuvad tasuta töötoad ning tutvustatakse loodusteaduskonna erialasid.

Oli tore ja huvitav kohtumine. Täname ja soovime Liisile edukat teadusteed!

Siret Pung, LOTE õppesuuna suunajuht


Stuudium - Kadrina Keskkool

Kadrina Keskkooli kogupäevakool
KiVa programm - Kadrina Keskkool
VEPA metoodika - Kadrina Keskkool
RIKSWEB - raamatukogu e-kataloog
Kadrina Keskkooli koolivormi e-pood

CADrina ITi ja NUTIfestival
Kadrina Keskkooli juubelinäitus
Erasmus+

Kes on lehel

Meil on lehel 1 külaline ja

Vaata, mis on uut Kadrina valla kodulehel

Euroopa Liidu struktuurifondid

Erasmus+

Haridus- ja Noorteamet

Tartu Ülikool

Tallinna Tehnikaülikool

Eesti Lennuakadeemia

Tervist edendavad koolid (TEK)

VEPA Käitumisoskuste Mäng

ProgeTiigri programm

Kiusamisvaba Kool

KiVa programm

Ettevõtlik Kool
EMU logo transparent 01 TLU

unescologotulevikukool

Kadrina Keskkool otsib oma meeskonda eesti keele ja kirjanduse õpetajat, koolipsühholoogi ja matemaatikaõpetajat. Pakume tööd