HUSO suuna õpilased Euroopa kultuuripealinnas

8. aprillil käisid HUSO õppesuuna õpilased õppeekskursioonil Tartus. Alustasime Eesti Kirjandusmuuseumist (EKM). Meile tutvustati arhiivraamatukogu, rahvaluule ning kultuuriloolist arhiivi, kus saime tutvuda mitmete huvitavate säilikutega. Tore oli leida, et 1939. aastal on Kadrina kooli õpilased Jaan ja Kaljo Viese teinud kaastööd kohapärimuse kogumisel. Kirjandusmuuseum kutsub ka täna meie õpilasi osalema oma vanavanemate küsitlemisel – milliseid kulli- ja peitusmänge on nad mänginud. Lubasime osaleda.

Pärast lõunapausi kogunesime Kaarsilla lähedal Ülejõe pargis Lydia Koidula ja Johann Voldemar Jannseni mälestusväljakul. Sealt viis Tartu Linnamuuseumi haridusprogrammide kuraator Ants Siim meid pooleteiseks tunniks ringkäigule Tartu vanalinna. Tutvusime kultuurilooliste kohvikute ajalooga, nii nendega, mida enam ei ole (Kolme Koopa Kohvik), kui ka nendega, mis täna olemas (Werner). Saime teada, millal ehitati Tartu Ülikooli peahoone, aga ka seda, miks Barklay de Tolli maja raekojaplatsil on viltu vajunud ja palju muud huvitavat.

Imetlesime Küüni tänaval tuntud tartlaste portreid (Lydia Koidulat, Gunnar Krapsi, Miina Härmat jt), mille valmistamisel on kasutatud taaskasutatud materjale – pudelikorke, purgikaasi ja CD-plaate. Linnapilti ehtivad teosed on loodud Tartu koolinoorte poolt.

Tekst ja fotod: Evelin Tiiter, Merike Sikk


Stuudium - Kadrina Keskkool

Kadrina Keskkooli kogupäevakool
KiVa programm - Kadrina Keskkool
VEPA metoodika - Kadrina Keskkool
RIKSWEB - raamatukogu e-kataloog
Kadrina Keskkooli koolivormi e-pood

CADrina ITi ja NUTIfestival
Kadrina Keskkooli juubelinäitus
Erasmus+

Kes on lehel

Meil on lehel 1 külaline ja

Vaata, mis on uut Kadrina valla kodulehel

Euroopa Liidu struktuurifondid

Erasmus+

Haridus- ja Noorteamet

Tartu Ülikool

Tallinna Tehnikaülikool

Eesti Lennuakadeemia

Tervist edendavad koolid (TEK)

VEPA Käitumisoskuste Mäng

ProgeTiigri programm

Kiusamisvaba Kool

KiVa programm

Ettevõtlik Kool   EMU logo transparent 01 unescologo
Kadrina Keskkool otsib oma meeskonda eesti keele ja kirjanduse õpetajat, koolipsühholoogi ja matemaatikaõpetajat. Pakume tööd