Presidendi arvamus Kadrina kuulsast CADrinast

Seoses läheneva ITi- ja NUTIfestivaliga uurisime president Alar Kariselt, miks on ta nõus olema CADrina patrooniks ning kuidas saaks inseneriteadust teha Eesti koolides kõigile kättesaadavamaks.

Tekst: Marie-Eliise Marton, 11. klassi HUSO suuna õpilane

Esimesele küsimusele, milleks oli “Miks olite nõus olema CADrina patrooniks?”, vastas Eesti president nii: “Minu jaoks on oluline, et haridus pakuks noortele nii põnevaid võimalusi enese teostamiseks kui ka annaks neile oskusi tänapäeva maailmas toime tulekuks. Kuna meie majandus ja igapäevaelu on sedavõrd tehnoloogiast läbi põimunud, siis on väga oluline, et oleks neid neide ja noormehi, kes oskaksid masinaid ja arvuteid luua, juhtida, seadistada ja parandada nii, et need meie majandusele, rohepöördele ja igapäevasele heaolule hoogu juurde annaksid. CADrina sarnased algatused on vägagi vajalikud, kuna need populariseerivad reaalteadusi ja inseneeriat.”

Küsimusele “Kuidas saaks inseneriteadust teha Eesti koolides kõigile kättesaadavamaks?” vastas ta järgmiselt: “Esmalt on tarvis vabaneda hoiakust, et tehnoloogia õpetamine on tingimata keeruline ja kallis. Jah, teatud investeeringuid on tarvis, kuid mitmed algatused, näiteks HK Unicorn Squad, on näidanud viise, kuidas tehnoloogiaõpe ladusalt koolipinki tuua. Peamiselt on tarvis pealehakkamist ning koostööd koolide vahel ja tehnoloogiaettevõtetega. Oluline on ka rõhutada, et tehnoloogiaõpe ei saa ega tohi olla vaid poiste teema, vaid samavõrd kättesaadav ka tüdrukutele.”

Presidendi arvates on CADrina inseneeria arenguks tuleviku Eesti jaoks vägagi vajalik, kuna CADrina populariseerib reaalteadusi ja inseneeriat. Selleks, et inseneriteadus oleks Eesti koolides kättesaadavam, peaksid koolid ja tehnoloogiaettevõtted tegema tihedat koostööd ning inseneeria ei peaks olema mitte ainult poistele, vaid ka neidudele võimaldatud.

Kuidas üldse president Alar Karis CADrina patrooniks sai?

Kadrina Keskkooli õpilased palusid presidenti CADrinale patrooniks juba eelmise aasta sügisel, kui ta oma Lääne-Virumaa visiidi ajal külastas ka meie kooli. Visiidijärgses uudises rääkis Kadrina Keskkooli direktor Krõõt Nõmmela-Mehide, et president oli ilma kahtluseta nõus ning lisas, et kutse andis üle Kadrina Keskkooli 10. klassi õpilane Maris Piispea.

Varasemalt on ITi- ja NUTIfestivali CADrina patroonideks olnud poliitik Marko Pomerants, haridus- ja teadusminister Tõnis Lukas, poliitik Ene Ergma ja Tartu Ülikooli kosmose- ja kaitsetehnoloogia professor Mart Noorma.

Kadrina Keskkooli õpilased vestlemas president Alar Karisega (foto: Ain Liiva)

Stuudium - Kadrina Keskkool

Kadrina Keskkooli kogupäevakool
KiVa programm - Kadrina Keskkool
VEPA metoodika - Kadrina Keskkool
RIKSWEB - raamatukogu e-kataloog
Kadrina Keskkooli koolivormi e-pood

CADrina ITi ja NUTIfestival
Kadrina Keskkooli juubelinäitus
Erasmus+

Kes on lehel

Meil on lehel 1 külaline ja

Vaata, mis on uut Kadrina valla kodulehel

Euroopa Liidu struktuurifondid

Erasmus+

Haridus- ja Noorteamet

Tartu Ülikool

Tallinna Tehnikaülikool

Eesti Lennuakadeemia

Tervist edendavad koolid (TEK)

VEPA Käitumisoskuste Mäng

ProgeTiigri programm

Kiusamisvaba Kool

KiVa programm

Ettevõtlik Kool
EMU logo transparent 01 TLU

unescologotulevikukool

Kadrina Keskkool otsib oma meeskonda eesti keele ja kirjanduse õpetajat, koolipsühholoogi ja matemaatikaõpetajat. Pakume tööd