Abituriendid kehastusid eurosaadikuteks

Abituriendid käisid õppepäeval Tallinnas – külastades KUMU ja Euroopa Elamuskeskust sai silmaring taas avaram.

Esimene peatuspaik oli KUMU, kus osalesime muuseumitunnis teemal “Konfliktid ja kohandumised”. Saime ülevaate Nõukogude okupatsiooni kehtestamisega alanud ja taasiseseisvumisega lõppenud perioodil aset leidnud muutustest ühiskonnas ja kunstis.

Marjetta:“ Sain rohkem kinnitust ja teadmisi selle kohta, kuidas kunst võib inimesi mõjutada, eriti just sõdade ja Nõukogude Liidu ajal.”

Elise: “30-liikmelise grupiga on täiesti võimalik näitust külastada ja ka giidi kuulata – oleme vist suureks kasvanud ja inimesteks arenenud!:)”

Pärast väikest vahetundi jätkasime Euroopa Elamuskeskuses, kus õpilased kehastusid europarlamendi saadikuteks, esindades nelja erinevat maailmavaadet.

Kahetunnise matkemängu lõpuks pidid saadikud jõudma kokkuleppele kahe seaduseelnõu osas. Gert: “Oma fraktsiooni manifesti järgi mõtlemine aitas avardada silmaringi, et miks osad mõtlevad nii või naa”. Elise: “Oli huvitav, et suhteliselt paljud sattusid fraktsiooni, mille vaadetega nad eriti nõus ei olnud, aga siiski püüdsid käituda manifesti kohaselt. Ka üleüldine mängu ülesehitus oli põnev ja tehnoloogiat hõlmav – INTERAKTIIVNE!”.

Mängu vahva ülesehitus, interaktiivsus, tiimitöö ja oma arvamuse erinevas rollis väljendamine olid märksõnad, mis matkemängu tagasisides kõige enam kõlama jäid. Kindlasti aitas see mäng kõigil paremini mõista, kui palju on ühe teema kohta erinevaid arvamusi ja miks tähtsate otsuste tegemine võib väga kaua aega võtta.

Tekst ja pildid Merike Sikk


Stuudium - Kadrina Keskkool

Kadrina Keskkooli kogupäevakool
KiVa programm - Kadrina Keskkool
VEPA metoodika - Kadrina Keskkool
RIKSWEB - raamatukogu e-kataloog
Kadrina Keskkooli koolivormi e-pood

CADrina ITi ja NUTIfestival
Kadrina Keskkooli juubelinäitus
Erasmus+

Kes on lehel

Meil on lehel 1 külaline ja

Vaata, mis on uut Kadrina valla kodulehel

Euroopa Liidu struktuurifondid

Erasmus+

Haridus- ja Noorteamet

Tartu Ülikool

Tallinna Tehnikaülikool

Eesti Lennuakadeemia

Tervist edendavad koolid (TEK)

VEPA Käitumisoskuste Mäng

ProgeTiigri programm

Kiusamisvaba Kool

KiVa programm

Ettevõtlik Kool   EMU logo transparent 01 unescologo
Kadrina Keskkool otsib oma meeskonda eesti keele ja kirjanduse õpetajat, koolipsühholoogi ja matemaatikaõpetajat. Pakume tööd