• Kategooria

  • Puhasta

Teisipäeval väisasid üheksandikud Tallinnas Riigikogu ja tegid lähemalt tutvust Kadrioru pargiga. Toompea loss jäi kõigile meelde kui väärikas ehitis oma kriuksuvate põrandate ja koridorides ruttavate nimekate poliitikutega. Giid Anna põhjalik ülevaade hoonest ja Riigikogus igapäevaselt toimuvast, põgus pilguheit täiskogu korralisele istungile, ühispilt ning teave karjäärivõimaluste kohta käes – ja juba oligi meie ekskursiooniaeg läbi. Kadrioru pargis oli meeliliigutavalt ilus. Mis sest, et roosid ja rododendronid veel ei õitsenud – oranžid tulbipeenrad Kadrioru lossi lilleaias ja roosavahulised kirsid Jaapani aias korvasid selle kuhjaga. Meie kui kutsumata külaliste ees jäi Eesti Vabariigi Presidendi Kantselei uks küll seekord suletuks, ent Kadriorus veedetud aeg oli sellest hoolimata ühtaegu lõbus ja õpetlik. Fotojahti pidades leidsime üles tosinkond vaatamisväärsust, mõtlesime välja minilegende Kadrioru kohta, tegime Jaapani aias zen-foto ja kirjutasime haikusid. Mõnel meist õnnestus juhuslikult kohtuda ka võluva Anu Saagimiga ning kogeda tema osavõtlikkust noorte abistamisel uudisloo tegemisel. Ja loomulikult tuli see tore hetk jäädvustada, kuidas siis muidu! Ilomai, Lisbeti ja Kata minilegend ja haiku:Kadri käis orus ning ehitas lossi, millest sai Kadrioru loss. Haiku:Jaapani aiaspardid prääksusid tiigisoli ilus see Hannahi, Tristina ja Ketlini haiku:Kadrioru lossKadrioru rohelusjaluta pargis Tekst: õp KaireFotod: Kaire, Gertrud

Osalesime Neeruti Seltsi poolt korraldatud projektis. Tutvusime koos retkejuhtidega Neeruti maastikukaitsealaga. Kuulsime rikkalikku kohapärimust ja nautisime looduse ilu. Laste tähelepanuoskus pandi proovile kirjaliku töölehe täitmisega. Õpilased said kaasa ühe huvitava teadmise, et geoloog Endel Rähni on nimetanud Neerutit “Jääaja muuseumiks”. Täname Neeruti Seltsi meeldiva päeva eest looduses! Klassijuhatajad: Marianne, Kirke ja Merle

Kadrina KK 2. klassi õpilased käisid avastusretkel Niguliste muuseumis, et tutvuda ajaloolise kiriku arhitektuuri ja põneva näitusekeskkonnaga. Õppekäigu eesmärk oli avardada laste teadmisi kunstist ja ajaloost.Õpilased said lähemalt uurida kiriku hoonet ning tutvuda oluliste kunstiteostega. Õppimine toimus läbi vahva otsimismängu, mille käigus saadi teada huvitavaid fakte peekritest ja kunstiteostest. Lapsed otsisid erinevaid detaile ning lahendasid ülesandeid suure elevusega. Eriti põnev oli sõit klaasliftiga 50 meetri kõrgusel asuvasse torni. Sealt avanes imeline vaade Tallinna vanalinnale ja merele. Õppepäev pakkus palju uusi teadmisi, avastamisrõõmu ja toredaid elamusi.

3. klassid külastasid 7. mail Aegviidu RMK külastuskeskust ja osalesid õppeprogrammis “Matkatarkuse ABC” Saime teada, kuidas planeerida matka ja loodussõbralikult matkata. Tutvusime looduses liikumise reeglitega, et tulevaste matkasellidena oskaksime end metsaretkeks ette valmistada ja matkata nii, et ümbrus ei kannataks ning ise ja kaasmatkajad tegevusest rõõmu tunneksid. Saime teada, mida teha juhul kui avastad, et oled eksinud ja mis on igaüheõigus ning mida ütleb säästlikkuse sõnum. Võileibade kõrvale ampsasime vitamiine loodusest: pihlakapungi, jänesekapsast, naati, mustikapungi ja kuusevõrseid. Oli tore päev, mis aitas kevadväsimusega võidelda.

21. aprillil toimus 6. c klassi ja 27. aprillil 6.a ja 6.b klassi õppekäik Sagadi looduskooli.  Osa saadi õppeprogrammist “Mets kui kooslus“. Päeva esimeses pooles viibisid õpilased Sagadi loodukooli ruumides. Rühmatööna saadi ülevaade palumetsa ja salumetsa kooslusest.   Mikroskoopide all vaadati näiteks seda,  milline näeb mitmeid kordi suurendatult välja erinevad putukad, liiv ja puukoor.  Peale seda käidi metsamuuseumis, kus sai nautida erinevate meeltega metsavärve ja helisid. Samuti said õpilased ülevaate Eesti metsadest – näiteks sellest, kui palju meil metsa on ning mis on siinse metsa peamised puuliigid.  Kui päev oli jõudnud poole peale, said õpilased piknikuplatsil süüa koolist ja kodust kaasavõetud toitu.   Edasi järgnes retk ligi 5 kilomeetrisel metsasel matkarajal, kus tehti väikesi peatusi uute teadmiste ammutamiseks taimedest ja loomadest ning kogu metsakooslusest. Samuti lepiti matka alguses kokku selles, kuidas oleks looduses viibides mõistlik käituda.   Ilm oli väga ilus – soe ja päikesepaisteline. Oli tore kevadpäev metsas!  Tekst: Kirsti KasemetsFotod: Kirsti Kasemets ja Mirell Viru

Neljapäeval, 30. aprillil külastasid 1. klassid Tapa 1. jalaväebrigaad avatud uste päeva. Päev oli täis põnevust ja natuke ka “päris sõduri tunnet!” Õpilased kogesid erinevaid telkimise võimalusi ja said seeläbi ette kujutada, kuidas sõdurid metsas elavad. Kõige rohkem elevust tekitasid suured soomukid — mõned lapsed arvasid, et need näevad välja nagu hiiglaslikud robotautod. Julgemad said oma käes hoida ka käsirelva ning koos sai üle vaadata kasarmud, kus sõdurid elavad ja puhkavad. Päev möödus kiiresti ning koju mindi rõõmsa tuju, uute teadmiste ja paljude põnevate muljetega. Mõni laps arvas isegi, et võiks tulevikus ka ise päris sõduriks hakata! Kolmapäeval, 6. mail veetsid 1. klassid vahva õuesõppepäeva Viitna õpperajal. Lapsed said päris looduseuurijateks ja matkasid ümber kauni Viitna Pikkjärve. Päeva jooksul uuriti, kuidas looduses turvaliselt liikuda. Õpilased mõõtsid järvevee temperatuuri — mõni arvas enne mõõtmist, et vesi on lausa “jäätise külm”. Männimetsas otsiti erinevaid taimi, loomi ja linde ning rühmatöös saadi teada, kes metsas päriselt elavad ja miks on puudel tõmmatud triibud. Päeva jooksul matkati kokku 3,5 kilomeetrit põneval ja konarlikul rajal Koju jõudsid lapsed rõõmsate nägude, väsinud jalgade ja hulga uute teadmistega — nüüd teavad kõik, et metsas matkamine võib olla tõeline seiklus! Tekst ja fotod – Maarja Kalaus, Marge Abner, Elle Tamme

Neljapäeval, 30. aprillil külastasid 3.a ja 3.cl õpilased Rakvere Linnust, kus toimus õppeprogramm “Metsast tallu” ehk päev täis tarkust, värsket õhku ja natuke keskaegset hõngu. 3. klassid otsustasid seekord sõita Rakvere linna liinibussiga, sest paljudel lastel puudus “bussiga loksumise kogemus”. Rakvere keskväljakul tutvusime skulptuuriga „Noormees jalgrattal muusikat kuulamas“ ning saime teada, et tegemist on maailmakuulsa heliloojaga Arvo Pärt, mehega, kes kunagi samas linnas elas ja õppis.  Järgmisena vaatasime Pikal tänaval skulptuuri „8-aastane Edith“. Sealt edasi liikusime vallimäe vaateplatvormile mööda kuulsat nn Porganditreppi. Nime järgi võiks arvata, et seal jagatakse tasuta köögivilju, aga tegelikult sai ainult trenni. Linnuses kohtusime koduloomadega ning tuletasime meelde, miks inimesed neid kasvatavad, kuidas nad elavad ja milliseid “salajälgi” maha jätavad. Pärast linnusekülastust tervitas meid Tarvas ning vaatasime üle Fr. R. Kreutzwaldi kuju. Meenutasime varasemat lõimingupäeva, kus teemaks oli Kalevipoeg.  Koju sõitsime taas liinibussidega – nüüd juba kogenud reisijatena. Oli tõeliselt tore, hariv ja seikluslik päev!

Vaata, mis on uut Kadrina valla kodulehel

Euroopa Liidu struktuurifondid

Erasmus+

Haridus- ja Noorteamet

Tartu Ülikool

Tallinna Tehnikaülikool

Eesti Lennuakadeemia

Tervist edendavad koolid (TEK)

VEPA Käitumisoskuste Mäng

ProgeTiigri programm

Kiusamisvaba Kool

KiVa programm

Ettevõtlik Kool

EMU logo transparent 01

Unesco logo

TLU

tulevikukool

tulevikukool
Kadrina Keskkool otsib oma meeskonda eripedagoogi, matemaatikaõpetajat ja muusikaõpetajat. Pakume tööd